úvod podlahové vytápění tepelná čerpadla elektroinstalace revize elektro

Podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění 

Firma TopRe nabízí elektrické podlahové přímotopné vytápění jako hlavní topný systém.

Podlahové topení vám umožní přesně nastavitelný průběh profilu teplot ve vytápěných prostorech pro každý den. Výškový průběh teplot u podlahových topných systémů téměř odpovídá fyziologickému ideálu vytápění. Podlahové topení pro rodinné domy navíc odstraní negativní vlivy klasických topných systémů na vnitřní prostředí v místnosti včetně víření vzduchu, průvanu nebo hromadění tepla u stropu.

Proč používat elektrické podlahové vytápění

  • příznivé pořizovací náklady
  • ideální tepelná pohoda
  • přizpůsobivost
  • nižší spotřeba energie
  • zdravotní výhody
  • volná podlahová plocha
  • přesná a rychlá regulace

více

Výhody systému

Přenos tepla z podlahy do okolního prostředí a ostatních povrchových ploch je zajištěn prostřednictvím tepelného sálání. Díky tomu je místnost rovnoměrně vytápěna. Podlaha se sálavým podlahovým topením se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25-26°C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso. Při vytápění podlahou také nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a tím roznosu prachu, jako u vytápění radiátory, kdy teplý vzduch stoupá od tělesa ke stropu, pod kterým proudí, a po ochlazení klesá zpět k podlaze, kde proudí zpět k radiátorům.

Elektrické podlahové vytápění Vám nabízí velmi spolehlivý, bezpečný a ekonomicky výhodný topný systém. Elektrické vytápění lze instalovat nejen jako hlavní vytápěcí sytém, ale je ho možné také využít k doplňkovému temperování místností a prostor kolem domu, jakými jsou například vjezdy do garáží nebo chodníky.
Systém elektrického podlahového vytápění si Vás získá nejen svými velmi přijatelnými pořizovacími náklady oproti ostatním tepelným systémům, ale také nízkou spotřebou elektrické energie pro celou domácnost. Elektrické podlahové vytápění se vyznačuje dlouhodobou životností, velmi komfortním a bezúdržbovým užíváním s minimálními nároky na obsluhu, je šetrné k životnímu prostředí a velmi efektivní. Elektrické podlahové vytápění je vhodné pro různé druhy podlah a poskytne Vám elegantní interiér bez viditelných topných těles.
Teplá podlaha Vám dodá příjemný pocit a je ideální také z hlediska rozložení teplot v místnosti ze zdravotního hlediska. Tepelná pohoda se vyznačuje téměř stejnou teplotou v celé místnosti. Nedochází tak k proudění vzduchu a víření prachu. Optimální teplotu v místnosti přitom získáte již při nižší teplotě než u běžných vytápěcích systémů. Tím docílíte nejen pro Vás a Vaše děti zdravějšího prostředí bez přehřátých místností se suchým vzduchem, ale i snížení spotřeby energie pro celou domácnost. S elektickým podlahovým vytápěním však nešetříte pouze energii, ale také prostor.

Akumulační elektrické podlahové topení využívá dodávku elektrické energie s levnou cenovou sazbou. Elektrické akumulační podlahové topení Vám zajistí díky nízkému cenovému tarifu, který bývá všem domácnostem poskytnut během dne zpravidla ve dvou až třech časových úsecích, pohodlný způsob vytápění všech prostor domu. Důležité je, aby Vám dodavatel elektrické energie poskytl informace o délce časových úseků, během nichž dodává elektrickou energii s levnou cenovou sazbou. Elektrické akumulační podlahové topení nakumuluje v této době potřebné množství tepla, které je pak systémem postupně uvolňováno během dne tak, aby vytvořilo příjemné a požadované klima Vašich prostor.
Díky systému velmi přesné regulace  teplot se elektrické akumulační podlahové topení řadí  k velmi úspornému vytápění.

Svými přednostmi si elektrické podlahové topení získá nejen Vás, ale i Vaše děti, které teplou podlahu uvítají a budou si na ní velmi rády hrát.

Regulace elektrického podlahového vytápění

Pro regulaci teplot u elektrického podlahového topení se doporučuje využití inteligentních termostatů typu OCD4-1999 nebo OCD2-1999. Jedná se o typ termostatů, kdy regulační systém pracuje s prostorovým i podlahovým čidlem, která zaznamenávají údaje o teplotě v místnosti a přímo na podlaze. Termostaty Vám také nabízí možnost předem nastavit časový úsek na požadovanou teplotu v místnosti. Velmi praktické je centrální řízení elektrického podlahového topení přes počítač PC PRO v kombinaci s termostaty. Program PC PRO si automaticky načte údaje ze všech termostatů v objektu a nabídne Vám možnost nastavení požadované teploty v jednotlivých místnostech přímo na obrazovce Vašeho počítače.
S tímto  typem regulace je tak ovládání elektrického podlahového vytápění velmi snadné a především přesné.

Ochrana venkovních ploch

 Firma TopRe poskytuje komplexní služby při projekci, montáži i servisu instalace topných kabelů pro ochranu proti sněhu a ledu na venkovních plochách jakými jsou například vjezdy do garáží, parkovací stání, chodníky nebo schody.
Pokud zvolíte aplikaci topných kabelů na venkovní plochy u Vašeho domu, nebudete v zimě muset odstraňovat sníh z chodníků, venkovních schodů, vstupů nebo vjezdu do garáže. Sníh jednoduše sám roztaje a voda pomalu a postupně odteče. Všechny venkovní plochy – vozovky, parkovací stání, chodníky, venkovní schody, vstupy do budov, příjezdové cesty či nákladové rampy opatřené topnými kabely zůstávají po celou zimu bez ledu a sněhu. Vyhnete se tak solení nebo odhazování sněhu.
Vyhřívané pojezdové pruhy vjezdu
Topné kabely lze instalovat do různých typů povrchů. K nejběžnějším patří například zámková dlažba, běžná dlažba, asfalt nebo beton. U vjezdů je možné vyhřívat pouze pojezdové pruhy nebo aplikovat topné kabely na celou plochu vjezdu. Záleží na projektu a přání zákazníka. Provoz topných kabelů na všech venkovních plochách je velmi komfortní, spolehlivý a bezúdržbový.

Ochrana potrubí před mrazem

Samoregulační topné kabely Vám pomáhají také proti zamrznutí například vodovodního potrubí rozvodů bytových či rodinných domů.
V zimě hrozí při nízkých teplotách reálné nebezpečí, že zamrznou a popraskají vodovodní, požární či olejová potrubí. Aplikace samoregulačních topných kabelů na podzemní i nadzemní potrubí zamrznutí velmi spolehlivě zabrání.
Samoregulační topné kabely udržují na potrubí požadovanou teplotu a voda či vysoce viskózní kapaliny v technologických i domovních rozvodech tak zůstanou i při mrazech tekoucí. Instalované samoregulační topné kabely je však nutno zaizolovat tepelnou izolací, samotný kabel zamrznutí nezabrání.


© 2014 Topre - Pro teplo Vašeho domova